Problémy na ľavom kraji obrany chce Real Madrid riešiť dvoma domácimi menami

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Realu Madrid je jasné, že sa v lete bude musieť s niektorými hráčmi rozlúčiť a tím zrekonštruovať.

Horúcim kandidátom na odchod je obranca Marcelo. Zdá sa, že jeho éra v Madride sa skončila, i keď to tak vyzerá už minimálne dva roky. V prípade jeho nevyhnutného odchodu bude ale musieť Real Madrid získať nejakú náhradu. Španielske médiá dokonca skritizovali výkony Ferlanda Mendyho v posledných zápasoch a preto prišli s viacerými kandidátmi na tento post.


Real Madrid sa v lete zrejme obzrie za Sergiom Reguilónom, ktorého v lete predal do Tottenhamu. Jeho návrat by bol ale iba v prípade, žeby sa v Madride mal stať jasnou jednotkou na ľavom kraji obrany, čo mu zrejme klub nezaručí. Navyše by zaňho museli Los Blancos zaplatiť až 45 miliónov €. Real Madrid tak sonduje ďalšie dve interné mená. Jedným z nich je mladík Miguel Gutiérrez, odchovanec klubu, ktorý aktuálne nastupuje za Castillu, teda B-tím Realu Madrid.

Real Madrid rieši ľavú obranu

Gutiérrez pravidelne nastupuje v mládežníckych výberoch španielskej reprezentácie a tréner Zinedine Zidane údajne má záujem vyskúšať si ho. Ďalším kandidátom je Fran García, ďalší odchovanec, ktorý ale hosťuje v Rayo Vallecano. Druholigista dokonca postúpil v Copa del Rey ďalej než Real Madrid, zahrá si proti Barcelone.


Pre Real Madrid je hlavný problém v peniazoch. Radšej by si ponechal Mendyho a Garcíu či Gutiérreza ako lacnú domácu alternatívu, akoby musel vynaložiť 45 miliónov € za Reguilóna.