Prípad Rabiot: Nechce nový kontrakt, od klubu dostane trest

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Situácia okolo rebelujúceho Adriena Rabiota zrejme prichádza do svojej finálnej fázy. Po tejto sezóne už v Paríži pôsobiť nebude, ale so svojím odchodom to nebude mať až také jednoduché.

O tom, že francúzsky stredopoliar Adrien Rabiot chce opustiť PSG, sa intenzívne hovorí už od leta. Najmä preto, že sa v júni 2019 končí Rabiotovi kontrakt v Paríži, bude tak môcť odísť ako voľný hráč zadarmo. Rabiot sám naliehal na klub počas minulého leta, aby ho nechal ísť už teraz, PSG to odmietlo i napriek tomu, žeby si prišlo na nejakú finančnú čiastku, čo samozrejme budúce leto možné nebude.

PSG konečne pochopilo, že Rabiot chce odísť, neuľahčí mu to

"Došli sme do bodu, že nemá zmysel pokračovať v našich rokovaniach, je to rozhodnutie klubu po viacerých rozhovoroch s hráčom a jeho agentom," hovoril pre francúzske médiá Antero Henrique, športový riaditeľ PSG. "Rabiot nás informoval, že nemá záujem predĺžiť svoj kontrakt a že na konci tejto sezóny plánuje klub zadarmo opustiť," hovoril ďalej Henrique.


"Je to nedostatok rešpektu pre klub a jeho fanúšikov a ponesie si to so sebou následky: na lavičke bude na neurčito," hovoril ďalej športový riaditeľ PSG. "Je to pre nás veľká rana, je to hráč, ktorého sme si vychovali už od malička a vždy dostal podporu klubu," vravel následne smutný Antero Henrique. Adrien Rabiot tak určite opustí PSG a bude tomu tak zrejme v lete po viac než polročnom pobyte na lavičke či tribúne.