Prekvapivý hrdina Realu Madrid. Ktorý hráč ale najviac sklamal?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Na strane Realu Madrid nepodal kvalitný výkon žiaden hráč v posledných dvoch zápasoch. Od tímu sa očakávala veľká reakcia v slávnom El Clásicu.

Mužom El Clásica bol Sergio Ramos, kapitán Realu Madrid, ktorý sa len pred týždňom zranil, no na Camp Nou opäť viedol svoj tím. Sám vybojoval pokutový kop a aj ho premenil vo víťazný gól. To sa ale od 34-ročného obrancu Los Blancos očakávalo, že práve on bude tým lídrom svojho mužstva. El Clásico ale napísalo iný zaujímavý príbeh.


Pri zraneniach Daniho Carvajala a Alvára Odriozolu musel nasadiť tréner Zinedine Zidane Nacha Fernandéza na pravý kraj obrany. Nacho podával kvalitný výkon, no na záver prvého polčasu sa zranil. Nahradil ho Lucas Vázquez, s ktorým Zidane experimentoval ako pravým krajným bekom už nejaký ten čas v tréningoch. Čuduj sa svete, práve Vázquez patril medzi najlepších hráčov na ihrisku.


Svoje povinnosti si plnil zodpovedne, snažil sa podporovať aj ofenzívu. Jeho herné prednosti, teda najmä bojovnosť a húževnatosť, ho predurčujú na to byť kvalitným krajným obrancom. V El Clásicu dokázal, že ho ešte netreba hádzať do žita, i keď má pre tím minimálny prínos v ofenzíve.

Podľa fanúšikov Realu Madrid bol najhorším hráčom zápasu za Real Madrid Vinícius Junior. Najmä v druhom polčase mladý Brazílčan strácal lopty a situácie riešil príliš zbrklo. Práve on je s troma gólmi najlepším strelcom Los Blancos v sezóne, jeho nevyrovnané výkony ale priniesli podpriemerný výkon v El Clásicu na Camp Nou. Na jar práve on rozhodol tento súboj svojím gólom. Teraz za hrdinu nebol.