Predražené nákupy Realu? Toto vyzerá za najlepšiu investíciu Florentina Péreza

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid musel počas Španielskeho superpohára výrazne improvizovať. Opäť raz ale dokázal, že táto investícia sa mu skutočne vydarila.

Pri zranení Karima Benzemu, Edena Hazarda, Garetha Balea či Marca Asensia bolo zrejmé, že útok Realu Madrid nebude v najlepšej sile. To vedel aj Zinedine Zidane, tréner Los Blancos, ktorý na oba zápasy o Španielsky superpohár nasadil až päticu stredopoliarov.


Okrem Isca stred poľa Realu Madrid držala štvorica Federico Valverde, Casemiro, Toni Kroos a Luka Modrić. Všetci štyria boli v zápasoch proti Valencii a Atléticu Madrid doslova neomylní. Všetci štyria majú v sezóne skvelú formu, Kroos zažíva renesanciu, Modrić už má päť gólov, Valverde v 21 rokoch udivuje futbalový svet. Pozoruhodné je, že táto štvorica stála Real Madrid rovných 70 miliónov €!


Real Madrid dostal správu od Manchestru United v uplynulom lete - buď zaplatíte 180 miliónov €, alebo na Pogbu zabudnite. Pri pohľade na stred poľa Bieleho baletu, ktorý ho stál 70 miliónov €, akú má motiváciu Florentino Pérez zaplatiť za niekoho 180 miliónov €? Nulovú. Na prestupovom trhu sa Real Madrid začal obracať opatrnejšie, pragmatickejšie, a dokáže uloviť aj takéto bagatele.