Prečo Zidane opomenul Viníciusa? Nerozumie tomu ani samotný hráč

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V najdôležitejšom zápase sezóny chýbal na ihrisku Vinícius Junior. Mnohých tento krok trénera Realu Madrid prekvapil.

Prečo Zinedine Zidane vynechal Viníciusa Juniora zo zápasu na pôde Manchestru City? "Nasadil som iných, keď sa prehrá, je jednoduché hľadať príčiny," hovoril po zápase Zidane. Viníciusa ale všetci očakávali v zápasovej akcii. Keď nie v základnej zostave, tak minimálne na záverečný tlak. Pravdou ale je, že Vinícius sa v závere ani len nerozcvičoval. Na jeho mieste nastúpili Lucas Vázquez či Luka Jović.


Ako uvádzajú španielske médiá, samotný hráč tomu nerozumie. Počítal s tým, že proti City bude na ihrisku. Informácie o nejakom ultimáte sú ale prehnané, Vinícius teraz určite nebude vydierať klub a hroziť odchodom. Má stále len 20 rokov. No pri pohľade na Hazarda či náhradníkov ako Vázquez a Jović by zrejme urobil viac.


Dôležitým pilierom je aj prvý zápas proti City na Santiago Bernabéu. Tam Vinícius nastúpil v základnej zostave a predviedol famózny výkon. Po hodine hry naservíroval loptu Iscovi, ktorý prekonal Edersona. V 75. minúte schádzal z ihriska za stavu 1-0, keď Real Madrid viacmenej dominoval hre. 

Jeho odchod bol fatálny. Jeho nenastúpenie v odvete možno takisto. Momentálne ide o zrejme najväčšiu neznámu v systéme Realu Madrid. Buď pôjde o novú brazílsku superstar, alebo upadne do zabudnutia. Zidanov ťah v odvete skôr napomôže tomu druhému.