Prečo nakoniec De Ligt preferoval Juventus pred Barcelonou? Dôvod vás možno zaskočí

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Matthijs de Ligt bol jedným z najžiadanejších hráčov tohto letného prestupového okna. Napokon ho ale ulovil Juventus Turín.

Po úspešnej sezóne v Ajaxe Amsterdam sa zdalo, že Matthijs de Ligt zamieri do Barcelony. Nasledoval by tak kroky svojho krajana a bývalého spoluhráča De Jonga. Potom sa ale odohralo finále Ligy národov, kde na seba narazili Portugalsko a Holandsko. Cristiano Ronaldo v krátkom rozhovore De Ligtovi ponúkol, či nechce pôsobiť v Juventuse. O pár týždňov nato je to, prekvapujúco, realitou.

Prečo si De Ligt zvolil Juventus pred Barcelonou?

Prestup do Barcelony sa zdal byť na spadnutie a za astronomickú sumu. Nakoniec ho Juventus ulovil za 85 miliónov €. Prečo teda? Bol tým dôvodom osobný záujem Cristiana Ronalda? "Bola to veľmi ťažká voľba. Mal som viacero možností a musel som si vybrať, ktorá bude tá najlepšia," hovoril holandský 19-ročný stopér, ktorý svojim gólom vyradil Juventus vo štvrťfinále Ligy majstrov.


"Páčilo sa mi, ako bránia Taliani. Nakoniec som sa rozhodol na základe tohto. Hralo tu množstvo hráčov, ktorí sú pre mňa referenčným bodom, ako Baresi, Maldini, Nesta, Cannavaro... A mohol by som pokračovať," prekvapivo vravel De Ligt. "Juventus mi povedal, že mi verí a mal o mňa naozaj vážny záujem," doplnil ešte Matthijs de Ligt.