Prečo Achraf prestúpil z Realu Madrid? Jeho agent uviedol dôvod

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Jeden z najnádejnejších mladíkov z dielne Realu Madrid definitívne opustil materský klub. Real Madrid ho predal do Interu Miláno.

Za vyše 40 miliónov € predal Real Madrid svojho mladého odchovanca do Interu. Zároveň si až na štyri roky ponechal možnosť kúpiť Maročana späť. Prečo ale Hakimiho kráľovský veľkoklub predával? Agent Hakimiho poskytol jasnú odpoveď.


"Dôvodom jeho odchodu je Zinedine Zidane. On musí vysvetliť, prečo ho nechal odísť," uviedol Alejandro Camano. Bol to práve Zidane, ktorý nechal Achrafa Hakimiho debutovať ešte ako 18-ročného mladíka v roku 2017 v prvom tíme Los Blancos. Posledné dve sezóny ale Maročan strávil na hosťovaní v Dortmunde. Na prestup do Interu ho presvedčil najmä tréner Antonio Conte.


"Nemyslím si, že by to bol vhodný moment na návrat do Madridu pri postavení Carvajala, ale verím, že po tomto kroku bude jeho budúcnosť žiarivá," uviedol ďalej Camano. Dani Carvajal je stabilnou oporou Bieleho baletu už sedem rokov a nič sa na tom meniť nebude. Po pauze odohral každý zápas v základnej zostave, pre Zidane je absolútne neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy. Návrat Hakimiho by celú situáciu skomplikoval, pretože jeden skvelý hráč by musel vysedávať na lavičke, čo nie je ideálne.