Prebudený Benzema nakopol Real Madrid. Ešte nie je koniec, varoval

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid po troch nevýrazných výkonoch dokázal predviesť snáď najlepší výkon v tomto kalendárnom roku a konečne zvíťazil.

Len po druhýkrát v sezóne zaznamenal Real Madrid štyri góly v jednom zápase. Hlavným strojcom výhry Los Blancos na pôde Deportiva Alavés bol francúzsky útočník Karim Benzema. Ten dal dva góly, čím sa v tabuľke strelcov La Ligy dostal na tretie miesto.


Benzema má na svojom konte v La Lige 10 gólov, o jeden menej ako Luis Suárez a Lionel Messi a o dva menej ako En-Nesyri zo Seville. I tak ale virtuálne Real Madrid stráca 10 bodov na vedúce Atlético Madrid. "Bol to pre nás veľmi dobrý zápas, najmä pre naše sebavedomie. Posledný týždeň bol pre nás veľmi náročný, toto nám môže pomôcť zmeniť dynamiku," hovoril po zápase vtedajší kapitán Benzema.


"Hazard bol v Chelsea veľmi dôležitým a my potrebujeme toho najlepšieho Hazarda. Musí urobiť históriu aj v Madride," hovoril po zápase na adresu skórujúceho Hazarda Benzema. Zároveň však varoval, že boju o ligu nie je koniec. "My sa pozeráme iba na seba. V La Lige zostáva ešte mnoho zápasov," upozornil Benzema. Real Madrid sa nevzdáva, no k tomu potrebuje pokračovať v trende z Vitórie.