Potupa Atlética Madrid. Zahanbení ostali tam, kde Real Madrid nedávno nadeľoval

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Nepríjemné správy pre Atlético Madrid. V posledných troch zápasoch utrpelo tri náročné porážky.

Za tri zápasy dokázalo Atlético Madrid vypadnúť zo súboja o dve trofeje (Španielsky superpohár a Copa del Rey), k tomu ešte aj prehral v La Lige a je osem bodov za čelom La Ligy. Každopádne vypadnutie na pôde treťoligistu, to je hanebný výsledok pre Los Colchoneros. Fanúšikovia Atlética Madrid volajú po hlave trénera Diega Simeoneho, ktorý sa ale nemieni vzdať.


Naposledy Atlético Madrid vypadlo v pohári s tímom z tretej ligy v decembri 2011, počas nasledujúceho dňa bol vyhodený tréner Gregorio Manzano a do funkcie nastúpil práve Simeone. Pozoruhodné je, že Atlético Madrid vypadlo s Culturalom Leonesa z tretej ligy. Pred troma rokmi sa s rovnakým súperom v rovnakej fáze turnaja stretol aj Real Madrid.


Vtedy Los Blancos pod vedením trénera Zidana vyhrali prvý zápas v Leone 6-1 a v odvete na Bernabéu vyhrali dokonca 7-1, súhrne teda až 13-2. Nový formát Copa del Rey na jeden zápas zrejme splnil svoj účel, videli sme treťoligistu vyradiť Atlético a Barcelona bola sekundy od predĺženia.

Nutno dodať, že Real Madrid a Atlético Madrid sa stretnú v La Lige na Santiago Bernabéu už v sobotu 1. februára. Doterajšie dve madridské derby v sezóne gól nepriniesli, naposledy ani cez predĺženie. Atlético si bude chcieť rozhodne napraviť reputáciu, navyše bude mať oproti Realu Madrid týždeň voľna k dobru.