Postupne stratil dôležitú úlohu. Opustí Vázquez Real Madrid po lákavej ponuke?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v tomto letnom prestupovom okne už neplánuje žiadne nové posily. Na programe dňa sú ale stále v hre odchody.

Začiatkom septembra Real Madrid definitívne opustil James Rodríguez, ktorý zamieril do anglického Evertonu. Gareth Bale by mal byť na odchode z Madridu, ale tak tomu je už snáď tri roky, čo Bale odchádza z Madridu. Neistú budúcnosť v tíme má aj Lucas Vázquez, častokrát označovaný ako favorit trénera Zinedina Zidana. Je pravdou, že Vázquez mal nesmierne pozitívny dopad na tím v prvých dvoch sezónach v Madride pod vedením Zidana.


Odvtedy to ale s jeho výkonmi išlo ako z kopca. Jeho dôležitosť sa ale taktiež vytratila. V minulej sezóne odohral dokopy 23 duelov, čo je o viac než polovicu menej ako v rokoch 2017 až 2019. Zaznamenal iba dva góly a dve asistencie. Jeho prínos pre tím je už iba marginálny. Zrejme tak nastal čas na jeho odchod, pretože už ani samotný Zidane v ňom nevidí obrovský potenciál.


Ako informuje španielsky denník Marca, Vázquez obdržal lákavú ponuku z Kataru. Teraz má niekoľko dní na to, aby si rozmyslel svoju budúcnosť. V Madride dosiahol všetko, čo mohol. Trikrát vyhral Ligu majstrov, dvakrát vyhral La Ligu. To je za päť rokov slušná vizitka. Jeho prínos pre klub už je ale skôr nulový. Real Madrid by jeho odchod nijako nepocítil. Rozhodnutie teraz stojí na ňom.