Poslanci odsúhlasili dohovor o bezpečnosti na futbalových zápasoch, hlasovali po výtržnostiach v Trnave

v kategórii: Futbal 0

Parlament hlasoval o Dohovore dva dni po násilnostiach na futbalovom zápase v Trnave.

21.10.2021 (Webnoviny.sk) - Parlament vyslovil súhlas s Dohovorom Rady Európy o integrovanom prístupe k ochrane bezpečnosti služieb na futbalových zápasoch a iných športových podujatiach.

Dohovor napríklad hovorí o tom, že zmluvné strany zabezpečia, aby boli všetky prevádzkové poriadky na štadiónoch zrozumiteľné, aby boli základom pre účinnú spoluprácu s políciou, rýchlou záchrannou službou a partnerskými subjektmi, a aby stanovili jasné stratégie a postupy týkajúce sa záležitostí, ktoré môžu ovplyvniť zvládanie davu a súvisiace bezpečnostné riziká.

Ide predovšetkým o používanie pyrotechniky, násilné alebo iné zakázané správanie, rasistické prejavy alebo iné diskriminačné správanie.

Parlament hlasoval o Dohovore dva dni po tom, čo v nedeľu 17. októbra sa predčasne skončil futbalový zápas medzi klubmi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa nedohral pre hromadnú bitku fanúšikov oboch táborov na trávniku. Bitke predchádzali vzájomné provokácie a hádzanie delobuchov v hľadisku trnavského Štadióna Antona Malatinského.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.