Zakotví Kane v Mníchove? Bayernu nahráva neúčasť „kohútov" v pohárovej Európe

v kategórii: Futbal 0

Uli Hoeness priznal, že rozhovory s Danielom Levym boli náročné a povesť funkcionára, s ktorým sa rokuje ťažko, má právom.

18.7.2023 (SITA.sk) - Čestný prezident nemeckého futbalového klubu FC Bayern Mníchov Uli Hoeness je presvedčený, že kapitán anglickej reprezentácie Harry Kane prestúpi počas tohtoročného leta z Tottenhamu Hotspur do bavorského veľkoklubu.

Kane je už rozhodnutý

V tréningovom kempe Bayernu v sobotu povedal novinárom, že Kane chce pokračovať v kariére v Mníchove a momentálne trvajú rokovania medzi oboma klubmi.

Hoeness tvrdí, že člen dozornej rady Karl-Heinz Rummenigge a výkonný riaditeľ Jan-Christian Dreesen hovorili s Kaneom a jeho zástupcami, pričom momentálne vedú rozhovory so šéfom „Spurs" Danielom Levym.

„Až doteraz to bolo tak, že Harry vo všetkých rozhovoroch jasne signalizoval, že je rozhodnutý. A ak to tak zostane, potom ho dostaneme. Následne bude musieť Tottenham ustúpiť," vyhlásil Hoeness.

„Kohúti" sú bez Európy

Podľa niekdajšieho nemeckého reprezentanta Tottenham neodmietne ponuku vo výške 80 alebo 90 miliónov eur za hráča, ktorému o rok skončí súčasný kontrakt.  Dodal, že Kane navyše chce hrať v európskych pohárových súťažiach.

Tottenham v uplynulej sezóne 2022/2023 obsadil v anglickej Premier League ôsme miesto a nekvalifikoval sa do pohárovej Európy. Naopak, Bayern získal bundesligový titul a opäť sa predstaví v Lige majstrov.

Hoeness priznal, že rozhovory s Levym boli náročné a povesť funkcionára, s ktorým sa rokuje ťažko, má právom „Je šikovný. Nebaví sa o cene. V prvom rade ho musíme dostať tak ďaleko, aby sme určili cenu. Samozrejme, hrá o čas, je dôvtipný a podľa mňa je super profesionál. Mám ho naozaj rád," poznamenal Hoeness

Tiež naznačil, že Bayern sa s Levym nakoniec dohodne: „Myslím si, že toto sú ľudia, ktorí túto prácu nerobia od včera."

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.