Podávať top výkony v Madride akoby nemalo zmysel, povzdychol si Courtois

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Po prvej turbulentnej sezóne v Reale Madrid sa Thibaut Courtois premenil na obrovskú oporu svojho tímu.

V lete 2018 prišiel Thibaut Courtois do Realu Madrid, no prvá sezóna mu hrubo nevyšla. Španielske médiá a fanúšikovia si vzali nepresvedčivé výkony belgického brankára na paškál. Courtois to ale ustál a odvtedy je akoby vymenený. Realu Madrid výrazne pomohol k titulu z minulej sezóny a i v tejto sezóne má Real Madrid šancu na nejaký ten titul len vďaka nemu.


I tak ale Belgičan nie je spokojný. Keďže sa blíži reprezentačná prestávka, Courtois sa obul do belgických médií. "Keď som tri roky chytal v Atléticu, dostával som chvály z celého Belgicka. Bol som vyhlásený za najlepšieho športovca roka a myslel som si, že som na tom dobre. Dnes sa ale zdá, že už je to všetko brané za normálne, priemerné. Nedávno proti Valladolidu som podal dobrý výkon a v Belgicku ani zmienka," hovoril Courtois.

Nespokojný Courtois

"Zdá sa mi, akoby chytať na top úrovni v najlepšom klube sveta už ani nestálo za to," povzdychol si belgický gólman. "Chápem, že ocenenie pre najlepšieho futbalistu dostal Lukaku, pretože má skvelú formu a aj sám som mu úprimne zablahoželal," hovoril Courtois.

"Lenže potom príde Superpohár v roku 2020 a tam moje rozhodujúce zákroky v penaltách a potom si prečítať tie názory analytikov... Hovorili, že si to Lukaku zaslúži viac než ja len preto, že ja som mnohokrát nereprezentoval. Pritom som len na jeseň vynechal jeden zápas, lebo pri tak náročnom programe som si chcel oddýchnuť s rodinou. V Madride som prežil turbulentné obdobie a v Belgicku ma ešte kritizujú," hovoril ďalej Courtois.