Po zbytočnom vylúčení vznikol trénerovi Realu Madrid obrovský problém

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid včera zdolal na domácom štadióne Espanyol Barcelona bez väčších problémov pomerom 2-0.

Zápas predsa len ale nepriniesol úplne pozitívny záver pre Real Madrid. Približne v 83. minúte sa s vedomím žltej karty v kapse pustil Ferland Mendy do nebezpečného sklzu a zostrelil Victora Gómeza z Espanyolu. Rozhodca zápasu Jaime Latre mu ukázal druhú žltú kartu a Mendy si až vtedy uvedomil svoj skrat.


Zidane, tréner Los Blancos, totiž nemôže do konca roka počítať s Marcelom a teraz sa mu pre dôležitý zápas na Mestalle proti Valencii vykartoval Mendy. Kto ho teda nahradí? Alváro Odriozola nehráva práve od svojho červeného skratu na pôde Mallorcy, kde ale Real Madrid prehrával 0-1 a malo to na zápas horší dopad ako Mendyho skrat teraz.


Navyše Odriozola je pravý krajný bek. Nacho Fernandéz nehral už dva mesiace kvôli zraneniu. Zápas na Mestalle bude bezpochyby vybičovaný a nesmierne náročný pre Real Madrid, iba niekoľko hodín pred El Clásicom na Camp Nou. Ľavý kraj obrany zrejme bude veľkou taktickou slabinou Realu Madrid. Nie je vylúčené, že tam Zidane postaví Edera Militaa, ktorý je stopérom.