Po rokoch úspechov je tu fiasko, Simeone sa sťažuje na prestupový zákaz

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Veru nie najlepšie dopadla základná časť Ligy majstrov pre futbalistov Atlética Madrid. Tí po štyroch rokoch v absolútnej európskej špičke budú pôsobiť iba v "európskom suterénne".

V roku 2012 Atlético Madrid vyhralo Európsku ligu a tu niekde sa začalo čarovné pôsobenie Diega Simeoneho v červeno-bielej časti Madridu. O rok nato sa už Los Colchoneros vrátili do Ligy majstrov a rovno pri svojej "premiére" si zahrali aj finále Ligy majstrov. Vtedy v Lisabone v máji 2014 prehrali s Realom Madrid. O rok následne vo štvrťfinále prehrali s Realom Madrid. V roku 2016 sa znovu dostali do finále, tentokrát nečakane prehrali s Realom Madrid a v minulej sezóne postúpili do semifinále a padli s Realom Madrid. Na jar už si historickú hanbu piatich vypadnutí v rade proti Realu Madrid nepripíšu. I keď lepšie padnúť v boji ako vôbec nenastúpiť...


Simeone sa sťažuje na zákaz prestupov


"Nemohli sme v lete robiť hocijaké nákupy a posilniť mužstvo," sťažoval sa po vyradení z milionárskej súťaže argentínsky tréner. "Niečo sa stalo zle, veď sme získali viac bodov proti prvému ako proti poslednému v skupine, chýbal nám širší káder," hovoril po remíze na Stamford Bridge s Chelsea Simeone. Po štyroch rokoch v najlepšej európskej osmičke tak opäť raz poputuje Atlético Madrid iba do Európskej ligy. 

Prišli o milióny eur


Svojím nepostupom zo základnej časti Ligy majstrov do playoff prišlo Atlético Madrid o sumu vo výške 30 miliónov €. Motivácia vrátiť sa budúci rok a do playoff postúpiť bude obrovská, veď v roku 2019 bude finále Ligy majstrov hostiť Wanda Metropolitano. Tento štadión porazil v hlasovaní štadión v Baku, kde svoje domáce zápasy v Lige majstrov hrával Qarabach. Práve ten obral Los Rojiblancos až o štyri rozhodujúce body v boji o postup. Zaujímavá zhoda okolností.