Pierre-Emerick Aubameyang končí v Dortmunde? Špekuluje sa, že zamieri do Premier League

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Gabončan podáva v BVB výborné výkony, čo prináša viacero špekulácií, že v dohľadnej dobe zmení klub. Zrejme vymení Nemecko za Britské ostrovy.

Profesionálnu kariéru odštartoval vo Francúzsku, kde obliekal dres Lille a St. Etienne. V sezóne 2013/2014 ho angažovala Borussia Dortmund a určite neoľutovala. Tréneri na severe Nemecka spravili z Gabončana svetovú hviezdu. Na ihrisku je jeho poznávacím znamením účes, mimoriadne rýchle nohy, strelecky inštinkt a technika.

Aubameyang odohral za Dortmund takmer 210 zápasov, vsietil v nich 137 gólov. O jeho streleckých kvalitách niet pochýb. Pre funkcionárov z Borussie bude nadľudská úloha Afričana udržať.

„Záujem o Gabončana má vraj dvojica klubov z Premier League – FC Liverpool a Chelsea," informuje stránka Sunday Express.

Útočník sa netají tým, že by rád hral v Reale Madrid, ale či mu to splní, je otázne. Antonio Conte, manažér Chelsea, by ho rád privítal v Londýne, o čo sa bude údajne pokúšať už v januári. Karty môže ešte zamiešať Jurgen Klopp, ktorý ho tri sezóny trénoval.

Až čas ukáže, či to nie je len ďalšia prestupová „kačica".