Perspektívny reprezentant liečil štyri mesiace zlomeninu nohy: Chcem potvrdiť, že som lepší ako predtým

v kategórii: Futbal autor: Marcel Vargončík 0

Róbert Boženík je už späť po vážnom zranení. Po reprezentačnom zraze utrpel únavovú zlomeninu nohy.

Rodák z Terchovej prežil ťažké štyri mesiace, keď po zlomenine nohy absolvoval operáciu. Dlho nezasiahol do zápasového kolotoča. Musel podstúpiť liečbu a rehabilitácie. Od kalendárneho roka 2021 sa zapojil do tréningového procesu.

V januári sa štyrikrát objavil len na lavičke pre náhradníkov. Posledný zápas odohral ešte v polovici októbra za Slovensko v Lige národov proti Izraelu.

V 22. kole Eredivisie 14. februára prvýkrát od zranenia nastúpil za Feyenoord Rotterdam ako striedajúci hráč. Odohral posledných 12 minút zápasu.

Boženík si pár chvíľ na ihrisku užíval do sýta a dostal sa aj do dvoch dobrých šancí. V rozhovore pre denník Šport priznal, že ho po návrate v klube veľmi družne vítali.

„Chalani boli veľmi radi, v šatni ma odmenili potleskom. Predsa len, 123 dní trvalo, kým som po zlomenine nohy opäť naskočil v súťažnom zápase. Doberali si ma, že vyzerám silnejší. Nielen vzhľadovo, ale vraj to cítia aj počas tréningov. Mali radosť najmä z toho, že im opäť môžem pomôcť na ihrisku," objasnil odchovanec MŠK Žilina.

Sedem týždňov chodil len s pomocou bariel a pracoval hlavne na silových tréningoch v posilňovni. Testy v holandskom klube potvrdili, že výrazne spevnil stavbu tela a nabral svalovú hmotu. Je to dobrý signál i pre reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča.

Slovensko čaká mimoriadne nabitý program. V marci má národný tím prvý reprezentačný zraz v kvalifikačnom cykle na Majstrovstvá sveta vo futbale 2022, ktoré bude hostiť Katar. V kalendárnom roku odohrajú od jari až po záver jesene celú kvalifikáciu. Okrem toho sa „Sokoli" v lete predstavia na kontinentálnom šampionáte – EURO.

V marcovom termíne odohrá Slovenská reprezentácia tri zápasy – Cyprus, Malta a Rusko. 21-ročný útočník sa na prvý zraz v tomto roku veľmi teší.

„Samozrejme, veľmi sa teším, no zatiaľ nad tým príliš nerozmýšľam. Bude to náročné, a tak musím dovtedy každý deň tvrdo pracovať. Keďže nemám zápasovú prax, potrebujem myslieť najmä na zodpovednú prípravu. Robím všetko pre to, aby sa moje meno opäť objavilo v nominácii. Chcem ukázať, že po zranení som ešte lepšie pripravený."