Peniaze preňho nikdy dôležité neboli. Viniciusa si v Reale Madrid chránia

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Fanúšikov Realu Madrid upútal v úvode sezóny brazilský mladík Vinicius Junior.

Real Madrid ho pred vyše troma rokmi kupoval za približne 50 miliónov eur. Niektoré médiá dokonca špekulovali, že madridský veľkoklub vo finále zaplatil Flamengu viac. Ako povedal samotný Vinicius, i keď zaňho zaplatil Real Madrid veľa, preňho samotného peniaze nikdy dôležité neboli.


Ako uvádza španielsky denník Marca, nový kontrakt po roku 2024 nebude pre Brazílčana problém, chce hrať iba v Reale Madrid. Samotný Vinicius hovoril o tom, že Florentino Pérez, prezident klubu, bol vždy jeho veľkým fanúšikom a vždy ho podporoval. Podobne si pochvaľuje spoluprácu s trénerom Carlom Ancelottim.

Vinicius je štvrtým najhoršie plateným hráčom, no jemu to vôbec nevadí. Real Madrid miluje a chce v ňom stráviť celú svoju kariéru. Real Madrid v ňom môže mať obrovský klenot, ktorý si aj výdatne chráni. Najmä pri rokovaniach s PSG o prestupe Mbappého mal parížsky klub záujem o Viniciusa, o ktorého prejavil záujem už viackrát. Pri podobných návrhoch vždy Real Madrid odpovedal rázne nie, ani na sekundu sa neplánoval vzdať Brazílčana.

Vinicius si užil návrat na Santiago Bernabéu, ako sám povedal, hrať na tréningovom štadióne preňho bolo utrpením, keďže je zvyknutý na oddaných brazílskych fanúšikov, hrať pre fanúšikov je preňho veľmi dôležité.