Penalta a VAR znovu "na pomoc" Realu Madrid. Išlo o správne rozhodnutia?

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid i po ôsmykrát po sebe dokázal zaknihovať víťazstvo. Opäť sa to ale neobišlo bez kontroverzie.

V treťom zápase po sebe bola v prospech Realu Madrid odpískaná penalta za stavu 0-0 a neskôr o góle pre Real Madrid rozhodol VAR. Najmä fanúšikovia Barcelony po zápase zúrili na rozhodcu, ktorý dokonca v druhom polčase nenastúpil. Jesús Gil Manzano sa v prvom polčase zranil a na druhý polčas už nastúpil náhradný arbiter.

Pravdou ale je, že obe sporné situácie boli rozhodnuté absolútne správne a podľa pravidiel. V prvých minútach zápasu Ximo Navarro veľmi nešťastne v sklze zrazil nohy Ferlanda Mendyho a bol to jasný pokutový kop. Penaltu premenil Karim Benzema a Real Madrid viedol.

Hneď na začiatku druhého polčasu dostal do voľného priestoru pas Benzema a v situácii dvaja na nikoho vykombinoval s Marcom Asensiom jasný gól. Rozhodca signalizoval offside, ktorý ale VAR zrušil a gól platil. Aj tu sa jedná o správne rozhodnutie rozhodcu a VARu. Označiť tento zápas ako sporný pre tieto dve rozhodnutia nie je na mieste.