Päť dôvodov odchodu Luku Jovića z Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Po necelých dvoch rokoch opustil Luka Jović Real Madrid. Nie je to však Srbov definitívny koniec v Madride.

Len pred rokom a pol zaplatil Real Madrid za srbského útočníka Luku Jovića 60 miliónov € Enitrachtu Frankfurt. V januári 2021 ale zamieril naspäť do Frankfurtu, i keď iba na hosťovanie do konca sezóny. I tak sa ale jeho prvá etapa v Madride dá zhodnotiť ako veľmi nevydarená.


Počas svojho pôsobenia v bielom drese Realu Madrid zaznamenal Jović len dva góly. "Musí sa naučiť veľa vecí. Prišiel sem ako 21-ročný a všetci sme mali veľké očakávania, ale nemal šťastie a mal problémy s adaptáciou. Svoj talent ale nikdy nestratil," hovoril tento týždeň tréner Zinedine Zidane.

5 dôvodov na odchod

Hlavným dôvodom bolo, že nenastupoval a potreboval nejaké minúty na hracej ploche. Veľkým plusom bol aj návrat do Frankfurtu, kde to Jović veľmi dobre pozná. Srbský útočník potrebuje znovu získať sebavedomie, ktoré vysedávaním na lavičke či na tribúne nezíska.


Podľa trénera Zidana sa musí naučiť ešte veľa vecí a jeho návrat do Frankfurtu po nevydarenej etape v Madride mu môže pomôcť ako dobrá skúsenosť. Nakoniec rozhodla konverzácia s trénerom Zidanom. Tam mu mal Jović povedať, že by mu hosťovanie prospelo, pretože druhá polovica sezóny by pre Srba vyzeralo úplne rovnako ako tá prvá. Tieto všetky dôvody rozhodli o odchode Luku Jovića z Realu Madrid. Aspoň nateraz.