Otázny štart Mareka Hamšíka v Göteborgu: Nastúpi v novej sezóne?

v kategórii: Futbal 0

Marek Hamšík sa zranil v prvej polovici marca na jednom z tréningov Göteborgu.

9.4.2021 (Webnoviny.sk) - Bez kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie Mareka Hamšíka vo farbách tímu IFK Göteborg sa počas najbližšieho víkendu začne švédska súťaž Allsvenskan. Hráči Göteborgu sa v sobotu predstavia na pôde Örebra, slovenský stredopoliar však hrať nebude. Po návrate zo Slovenska sa pripravoval individuálne aj s tímom.

"Lýtko ešte nemám v takom stave, aby som mohol absolvovať duel," povedal Marek Hamšík, cituje ho web marek-hamsik.sk. Futbalisti Göteborgu v ďalšom súboji nastúpia v pondelok 19. apríla doma proti AIK Štokholm.

Marek Hamšík sa zranil v prvej polovici marca na jednom z tréningov Göteborgu, zdravotná indispozícia ho obrala aj o tri marcové súboje slovenskej reprezentácie v kvalifikácii o postup na MS 2022. Hamšík nedávno prestúpil z Číny do Göteborgu, aby získal zápasovú prax a bol pripravený pomôcť národnému tímu.

Počas jedného z tréningov však pocítil bolesť v lýtku a následné vyšetrenia ukázali problémy so šikmým lýtkovým svalom. "Bolo jasné, že na určitý čas môžem zabudnúť na klasické tréningy a tým pádom aj na zápasy," komentoval v marci banskobystrický rodák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.