Ohliadnutie sa dozadu: Cristiano Ronaldo a jeho skvelých 9 sezón v Reale Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Cristiano Ronaldo a Real Madrid, od včerajška oficiálne to je už iba minulosť. Lenže nech sa stane, čo sa stane, Ronaldo strávil najdlhšiu etapu svojej kariéry práve v Reale Madrid.

Keď teda v Juventuse nebude hrať až do momentu, keď oslávi svoje 42. narodeniny... Čo zrejme nehrozí. Čo chcete počuť viac? 451 gólov za 438 zápasov v priebehu rokov 2009 až 2018. K tomuto sa nedá nič viac čo dodávať. Cristiano Ronaldo je najlepším historickým strelcom Realu Madrid, je najlepším historickým strelcom Ligy majstrov, nikto... Jednoducho nikto nikdy nedal toľko gólov za Real Madrid ako Cristiano Ronaldo. A kto vie, či niekedy dá.


Nahrádzať jeho čísla bude nemožné


Úloha pre Los Blancos: nájdite hráča, človeka alebo niečo, čo vám bude dávať priemerne 50 gólov za sezónu, lebo presne takýto priemer Ronaldo v Madride mal. Niečo nebolo spomenuté náhodou, pretože to doslova bola gólová mašina. Najlepšou náhradou zrejme bude iba Messi... (Haha) Keď Ronaldo prichádzal do Realu Madrid, v rebríčku klubov UEFA bol Biely balet až na 16. mieste... Teraz, ako víťaz Ligy majstrov štyrikrát za posledných 5 rokov, je už niekoľko rokov jednotkou medzi európskymi klubmi.Cristiano Ronaldo bude Realu Madrid chýbať, keď príde február... Robili si srandu niektorí fanúšikovia na sociálnych sieťach. Prečo? Pretože Ronaldo šesťkrát v rade bol najlepším strelcom Ligy majstrov a jeho priemerne 15 gólov za sezónu, to teda bude veľmi chýbať. A áno, k tomu ešte získal štyri Zlaté kopačky, štyri Zlaté lopty... Taký detail.Štyri Zlaté lopty, štyri zlaté kopačky, štyri trofeje Ligy majstrov, dva tituly v La Lige, dva tituly v Copa del Rey, dva tituly Španielskeho superpohára, tri tituly Európskeho superpohára, tri tituly majstra sveta klubov, dve ocenenia pre najlepšieho hráča UEFA za kalendárny rok a ešte asi tak milión iných individuálnych ocenení, rekordov a prekonaných štatistík. Toto chcete ako nahradiť? To sa nahradiť nedá a Real Madrid by ani nemal chcieť nič z toho nahradiť. Jednoducho môžu byť na seba navzájom klub aj hráč hrdí. A zase pre niekoho v budúcnosti, možno blízkej, možno o 50 rokov, bude veľkou výzvou prekonať v Reale Madrid rekordy Cristiana Ronalda.