Odvážny ťah Zinedina Zidana v El Clásicu. Po zápase priznal, že je to kritická situácia

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid dokázal vyhrať ligové El Clásico a priblížiť sa ligovému titulu, možno ale za vysokú cenu.

Tréner Realu Madrid, Zinedine Zidane, musí v druhej časti sezóny 2020-21 počítať s viacerými absenciami. Nebolo tomu tak dávno, čo sa toto číslo blížilo k desiatke. Pred El Clásicom mal hlavne problémy v obrane, keďže chýbali Raphael Varane, Sergio Ramos, Dani Carvajal a ešte Eden Hazard.

V El Clásicu sa na konci prvého polčasu zranil Lucas Vázquez, ktorého musel nahradiť nevyužívaný Alváro Odriozola, pre ktorého to bola skúška ohňom. V druhom polčase sa mu zase vykartovali pre nasledujúce ligové kolo na pôde Getafe Nacho Fernandéz a Casemiro, dve defenzívne opory.

Situácia v Madride je limitná

Zidane ale v 70. minúte urobil odvážne rozhodnutie. Stiahol trojicu Vinícius Junior, Karim Benzema a Toni Kroos a do hry poslal Isca, Marcela a Mariana Díaza. Pritom vtedy bol stav zápasu 2-1, o ničom nebolo rozhodnuté. Zidane už ale vopred myslel na odvetu štvrťfinále Ligy majstrov na pôde Liverpoolu. Po zápase priznal, že je situácia kritická.

"Čo sa týka fyzickej kapacity hráčov, ideme na doraz. Situácia je limitná, neviem, ako dôjdeme do konca sezóny, ale našu mentalitu to nemení, ideme si pre všetko," hovoril po výhre francúzsky tréner. Zidane musí dúfať, že sa mu čoskoro vrátia Hazard a Carvajal, ktorí už vyše týždňa trénujú a podobne aj Varane, ktorý by už tento týždeň mohol dostať negatívny výsledok testu na covid-19. V náročnom programe s množstvom absencií myslí Zidane na rozloženie síl i v tesnom El Clásicu.