Odložením El Clásica sa Realu Madrid načrtol poriadny predvianočný zhon

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Vianoce majú byť sviatkami pokoja. No pre Real Madrid sa najmä to obdobie tesne pred Vianocami zmení na poriadny zhon.

Všetko to podmieňuje El Clásico, ktoré sa odohrá 18. decembra v stredu. Raz už Real Madrid El Clásico tesne pred Vianocami hral, v roku 2017, a doma ho prehral jasne 0-3. Zopakuje sa to, alebo sa to všetko otočí? V stredu 11. decembra Real Madrid nastúpi na pôde Clubu Bruggy v poslednom zápase skupiny Ligy majstrov. Možno tam Los Blancos pôjde o holú existenciu v súťaži a Bruggy nie sú jednoduchým súperom, ako už si Biely balet mohol vyskúšať.


Následne nato, pravdepodobne v sobotu 14. decembra, čaká Real Madrid výjazd na Mestallu do Valencie. Fanúšikovia Realu Madrid vedia, že Mestalla je akoby zakliaty štadión, kde sa im v posledných rokoch hrubo nedarí. Iba o pár dní nato, teda 18. decembra, Real Madrid zavíta na Camp Nou. Dva z najťažších štadiónov La Ligy Real Madrid navštívi krátko pred Vianocami a po sebe.


A aby toho nebolo málo, tak v nedeľu 22. decembra ešte uzavrie kalendárny rok doma proti Athleticu Bilbao, ktoré už v tomto ročníku dokázalo poraziť Barcelonu a je vždy nepríjemným súperom. Medzitým sa ešte malo niekedy okolo 18. decembra hrať prvé kolo Copa del Rey, ktoré si Real Madrid okrúti jednoducho niekedy inokedy, na Štedrý deň to ale nebude. Aspoň, že sa prvé kolá pohára hrajú už iba na jeden zápas. Inak to ale bude poriadny predvianočný zhon Los Blancos. Keď sa k vianočnej večeri posadí ako líder La Ligy, určite to bude veľký úspech.