Odegaardov návrat do Realu Madrid je nepravdepodobný, dôvod je jednoduchý

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Martin Odegaard sa javí ako dostatočne vyspelým hráčom na návrat do Realu Madrid, svojho materského klubu. Situácia sa ale zamotáva.

Real Madrid Martina Odegaarda z Nórska kupoval ešte v roku 2015. Odvtedy sa ale mladý Nór skôr hľadal, za rezervu Los Blancos sa nepresadil, nasledovalo hosťovanie v Holandsku. V roku 2019 sa vrátil do Španielska, kde nastupuje za Real Sociedad. Až v Baskicku sa herne našiel a futbalovo dospel. Zdá sa, že 21-ročný nórsky stredopoliar je pripravený na návrat do Realu Madrid. 


To je ale v súčasnosti nepravdepodobné a jeho zotrvanie v San Sebastiane aj v druhom roku sa javí reálne. Odegaard sa vyprofiloval na komplexného stredopoliara, ktorý dokáže zakombinovať, je kvalitný v defenzívnej činnosti, no je schopný strieľať góly a vytvárať šance. V Madride v ňom vidia náhradu Luku Modrića.


Odegaardov návrat do Madridu ale stojí a padá na jeho úlohe - nahradiť Luku Modrića. Už 34-ročný Chorvát podľa všetkého zotrvá v Madride a to by bolo pre rozvoj stále mladého Nóra problematické. Odegaard si nechce sadnúť na lavičku v Madride a Chorvátovi len kryť chrbát. Na druhej strane Real Madrid je so sezónou Modrića nadmieru spokojný a vidí, že ešte minimálne jeden kvalitný ročník Modrić dokáže predviesť. To zrejme oddiali návrat Martina Odegaarda.