Odegaard? Takto sa hráč Realu Madrid nechová, upozorňuje Valdano

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid ešte v aktuálnom prestupovom okne pošle Martina Odegaarda na hosťovanie do londýnskeho Arsenalu.

Martin Odegaard sa v lete vrátil do Realu Madrid po rokoch strávených na hosťovaniach. I keď s ním Real Sociedad počítal ešte v do súčasnej sezóny, Real Madrid si ho na poslednú chvíľu stiahol a chcel mu dať šancu. Nevýrazné výkony a početné zranenia ale odsunuli nórskeho stredopoliara na druhú koľaj.


"Nezdalo sa mi, žeby Odegaard zahral zle, keď nastúpil. Chýbal mu ale zmysel pre risk. Nechcel nič pokaziť. Chýbal mu protagonizmus, držal sa spoluhráčov v strede poľa a nevyšiel s niečím kreatívnym. Ale v tomto mu chýbalo sebavedomie a myslím si, že čas mu daný bol," hovoril na jeho adresu Jorge Valdano, bývalý hráč a tréner Realu Madrid. 

Vzdal sa príliš skoro

"Hlavne mu chýbala trpezlivosť. Hráč Realu Madrid musí mať väčšiu kapacitu pre nepriaznivé situácie, nemôže sa vzdávať takto jednoducho. A hlavne keď je ešte mladý a zdieľa posty s hráčmi ako Kroos a Modrić, ktorí sú prvotriedni hráči," vravel ďalej Valdano. Zároveň však dodal, že po jeho odchode sa Real Madrid bude musieť viac spoliehať na Isca ako záložníka zálohy.