Odchovanci Realu Madrid? Rovnaký počet ich má Real aj... Atlético Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Skutočne veľmi zaujímavá a delikátna situácia aktuálne nastala v hlavnom meste Španielska. Obaja mestskí rivali sú si totiž v jednom úplne kvit.

Real Madrid a Atlético Madrid toho veľa spoločného nemajú, ale to by sa mohlo zdať len navonok. Aktuálne sú si totiž vyrovnaný v jednej zaujímavej štatistike. A nie, počet titulov v Lige majstrov to nie je, tam má Real Madrid 13 a Atlético Madrid presnú nulu. Majú však rovnaký počet odchovancov Realu Madrid, po štyroch.

Odchovanci Realu rovnomerne podelení

Samotný Real Madrid má aktuálne štyroch odchovancov svojej akadémie. Daniho Carvajala, Lucasa Vázqueza, Mariana Díaza a Nacha Fernandéza. Okrem Carvajala sa špekuluje o odchode ostatných troch. Na druhej strane Atlético Madrid má rovnako štyroch odchovancov akadémie Los Blancos. Brankára Adána a potom Alvára Moratu, Marcosa Llorenteho a Maria Hermosa.


Je nutné dodať, že zvyšnú trojicu kúpilo Atlético až v priebehu tohto kalendárneho roka. Samotný Morata ale napríklad hovoril o tom, ako veľmi a vždy túžil hrať za Atlético a že o tom vždy sníval. Tak dajme tomu. Po možných predajoch spomínanej skupiny pôsobiacej v Reale Madrid je dosť možné, že Atlético bude mať vo svojom kádri viac odchovancov Realu Madrid než samotný Biely balet. Už aj tak ich má viac než svojich vlastných odchovancov.