Obrancovi Tesillovi sa vyhrážajú smrťou pre zmarenú jedenástku vo štvrťfinále Copa América

v kategórii: Futbal 0

William Tesillo ako jediný zaváhal v jedenástkovom rozstrele v piatkovom štvrťfinále Copa América proti Čile, ktoré znamenalo koniec Kolumbie na turnaji. (WebNoviny.sk).

head>2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Manželka kolumbijského futbalového obrancu Williama Tesilla, ktorý v piatkovom štvrťfinále Copa América proti Čile v jedenástkovom rozstrele ako jediný nevyužil svoj pokus, uviedla, že hráčovi aj jeho rodine sa vyhrážajú smrťou.

Escobar si strelil vlastný gól

Daniela Mejíová priznala, že neznámi páchatelia sa vo vyhrážkach zmienili aj o niekdajšom kolumbijskom reprezentantovi Andrésovi Escobarovi.

Mejíová sa z obáv rozhodla publikovať informácie o spomenutých hrozbách a dodala, že ich bolo toľko, že ak by ich chcela zverejniť, strávila by pri tom celé dopoludnie. Miestne úrady už prisľúbili pomoc pri identifikácii vinníkov.

Bývalý obranca národného mužstva "Los Cafeteros" Escobar prišiel o život pred 25 rokmi niekoľko dní po tom, ako si na MS 1994 v USA strelil vlastný gól v zápase proti domácemu tímu, ktorý pochoval šance Kolumbie na postup zo skupinovej fázy.

Hnev drogových kartelov

Tím vtedajšieho trénera Francisca Maturanu prichádzal na šampionát do USA s nálepkou "čierneho koňa" turnaja, no už po dvoch zápasoch s Rumunskom (1:3) a USA (1:2) bol von z hry o vyraďovaciu časť.

Keď sa Escobar po návrate do vlasti išiel zabaviť do ulíc Medellína, pred jedným z nočných klubov ho 2. júla 1994 zastrelili.

Vrah dokonca pri každom zo šiestich výstrelov kričal "gól". Dodnes sa z Kolumbie šíria fámy, že Escobar si možno odniesol hnev tamojších drogových kartelov, ktoré na úspech reprezentačného mužstva na MS stavili milióny dolárov.

© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.