Obranca zamotal plány Realu Madrid, jasno už nemajú ani fanúšikovia

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid zažíva hektický finiš v sezóne, ktorý mu ale môže priniesť viac odpovedí než nových otázok.

I keď Real Madrid môže súčasnú sezónu zakončiť bez zisku čo i len jedinej trofeje, tento finiš v sezóne mu môže priniesť dobrý náhľad do plánovania nasledujúcej sezóny. Najnovšie zamotal v Reale Madrid plány pravý krajný obranca Álvaro Odriozola.


Na začiatku sezóny bol v Madride v absolútnej nemilosti trénera Zinedina Zidana, v základnej zostave odohral snáď len duel v Copa del Rey na pôde treťoligistu, kde Real Madrid zahanbujúco vypadol. Z posledných 11 zápasoch ale nastúpil až v desiatich. Dal dokonca dva góly, naposledy na pôde Granady. Zidane mu aj tak príliš neverí, keďže v Granade najprv nasadil mladíka Marvina, až v polčase prišiel na jeho miesto Odriozola.


Realu Madrid svojimi výkonmi možno zmenil plány. Klub ho chcel jednoznačne predať, lenže teraz už to až tak jasne nevyzerá. Podľa ankety španielskeho denníka Marca si až 54% fanúšikov myslí, že by on mal kryť chrbát Danimu Carvajalovi. Iba 46% dostal Lucas Vázquez, ktorému sa končí v Madride kontrakt, no klub ho chcel predĺžiť práve kvôli jeho potenciálu na pravom kraji obrany. Pri početných zraneniach Carvajala ale Real Madrid skúma všetky možnosti.