Nuno bol menovaný manažérom mesiaca september v Premier League

v kategórii: Futbal autor: Martin Guláš 0

Nuno Espirito Santo získal ocenenie najlepšieho manažéra mesiaca september v najvyššej anglickej súťaži. Wolwerhamptonu sa podarilo v uplynulom mesiaci vydolovať zo štyroch ligových zápasov až desať bodov, čo je na nováčika skutočne impozantné číslo.

Najcennejším skalpom mesiaca september bola rozhodne remíza na Old Trafford (1:1), ale taktiež víťazstvá proti West Hamu, Southamptonu a Burnley majú veľký podiel na tom, že Wolves sa súčasne nachádzajú na siedmej priečke v Premier League, s iba trojbodovou stratou na štvrtý Arsenal.

Wolves v tejto sezóne zlomili rekord v Premier League tým, že Nuno postavil v prvých ôsmich po sebe idúcich ligových zápasoch tú istú základnú zostavu.

Od roku 2012 hrajú "vlci" svoju prvú sezónu medzi anglickou elitou, v minulom ročníku sa im podarilo získať titul Championship, vďaka čomu priamo postúpili do Premier League a doposiaľ si v nej počínajú skutočne na výbornú.

Bývalý tréner Porta sa rozhodol toto ocenenie venovať všetkým zamestnancom Wolves a pre klubovú stránku povedal: "Predstavuje to úsilie všetkých, ktorí pracujú tu v Comptone, každého na Molineux, našich fanúšikov, hráčov, každého."

"Vo futbale nie sú žiadne individuálne ocenenia, všetko prichádza z tímovej práce. Je to zásluha každého."

Nuno dokázal poraziť v tejto ankete napríklad Pepa Guardiolu, ktorý sa nachádza s Manchestrom City na čele tabuľky, Jurgena Kloppa, ktorý doposiaľ s Liverpoolom v lige neprehral či Unaia Emeryho, ktorého Arsenal vyhral všetky ligové zápasy počas septembra.