Nový tréner Juventusu má veľký záujem o hráča Realu Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Andrea Pirlo sa stal novým tréner Juventusu Turín a už sa snaží nájsť vhodné posily pre svoju trénerskú premiéru.

Juventus Turín iba po roku zmenil trénera, Keď Maurizia Sarriho vystriedal, celkom prekvapivo, Andrea Pirlo. Pirlo hrával v drese Starej dámy ešte nedávno. Teraz je jeho úlohou priniesť Juventusu úspech v Lige majstrov. Tá je pre talianskeho majstra zakliata už poriadne dlho.


Jednou z hlavných priorít trénera Pirla pre jeho nový Juventus je zisk Isca z Realu Madrid. Sám Pirlo o tom pred rokom hovoril. "Na to, aby ste vyhrali Ligu majstrov, potrebujete hráča ako Isco," vravel Talian po vyradení Juventusu Ajaxom Amsterdam ešte minulý rok. Teraz skončil turínsky veľkoklub ešte o kolo skôr. "Teraz ste získali Ronalda, ale potrebujete vedieť, ako ho aktivovať," hovoril Pirlo.


Isco bol päť rokov spoluhráčom Cristiana Ronalda v Reale Madrid. Koniec koncov sa Isco a Pirlo stretli ako rivali na ihrisku, a nie ojedinele. Ako by Real Madrid reagoval na záujem o Isca? Jednoznačne nie je španielsky stredopoliar základným pilierom zostavy trénera Zinedina Zidana. Real Madrid ale nechce predať lacno. Požadoval by až 80 miliónov €. Každopádne je možnej dohode naklonený.