Noví majitelia Newcastlu United vraj lanárili bývalého kouča Realu Madrid: Prijal ponuku?

v kategórii: Futbal 0

Zinedine Zidane sa do budúcnosti sústredí iba na dve destinácie - francúzsku reprezentáciu a Juventus Turín.

16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Saudskoarabský korunný princ Mohammed bin Salmán údajne oslovil Francúza Zinedina Zidana s ponukou na pôsobenie v anglickom futbalovom klube Newcastle United. Informuje o tom web španielskeho denníka AS.

Tradičného účastníka anglickej Premier League, v ktorom chytá slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, pred niekoľkými dňami prevzalo konzorcium na čele s Verejným investičným fondom (PIF) zo Saudskej Arábie, ktorého predsedom je práve spomenutý korunný princ.

Budujú futbalový megaprojekt

Noví majitelia "strák" sa zameriavajú na vybudovanie nového futbalového megaprojektu, ktorého súčasťou by mal byť i tréner so zvučným menom.

Ako však uvádza AS, niekdajšiemu koučovi Real Madrid, ktorý s "bielym baletom" vyhral 11 trofejí vrátane troch po sebe idúcich triumfov v Lige majstrov, neimponujú megaprojekty tohto druhu podložené množstvom finančných prostriedkov a do budúcnosti sa sústredí iba na dve destinácie - francúzsku reprezentáciu a Juventus Turín.


Zidane nie je prvým koučom, ktorý odmietol príležitosť vstúpiť do saudskoarabského projektu v Newcastli United.

Odmietli aj Rodgers a Conte

Tým prvým bol Brendan Rodgers, ktorý sa údajne chce sústrediť na ďalšiu prácu v Leicestri City a čaká na prípadnú šancu prevziať Manchester City po Pepovi Guardiolovi.

Noví majitelia Newcastlu kontaktovali aj Antonia Conteho, ktorý tiež odmietol. Podľa britských médií by ďalšou možnosťou, koho Newcastle osloví na spoluprácu, mohol byť Frank Lampard.

Samotný Zidane mal šancu ísť do Anglicka už v začiatkoch hráčskej kariéry. V roku 1995 i o rok neskôr ho agenti ponúkli Blackburnu Rovers, resp. Newcastlu United, no oba kluby vtedy odmietli možnosť angažovať neskoršieho najlepšieho futbalistu sveta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.