Nová hviezda Realu Madrid žiari naplno. Prekonal samého seba

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid sa vrátil na domáci štadión a návrat to bol gólový, súperovi vsietil až päť gólov.

Real Madrid vstúpil do nového ročníka španielskej La Ligy ako líder, jeho mladá hviezdička do sútaže vstúpila ako uragán. Vinicius Junior je zatiaľ hlavnou hviezdou Realu Madrid v úvode La Ligy. 


I keď s bilanciou 5+4 je momentálne najlepším hráčom sútaže útočník Karim Benzema, Vinicius mu sekunduje. Zatiaľ najmä silné individuality tiahnu Los Blancos. Brazilský stále len 20-ročný ofenzívny hráč Vinicius napĺňa svoj potenciál. V úvodných štyroch zápasoch strelil už štyri góly. I keď len dvakrát z toho nastúpil v základnej zostave, stačilo mu to, aby strelil toľko gólov, ktoré preňho znamenalo osobné maximum v La Lige. 

Prekonal tak samého seba. Proti Celte Vigo nadchol domáce publikum na Santiago Bernabéu, strelil víťazný gól, oslávil ho na tribúne s fanúšikmi, neskôr vybojoval penaltu, z ktorej Benzema strelil hattrick. Je to fenomén, skvelý hráč, hovoril po zápase na adresu Brazílčana Benzema. Vinicius je zatiaľ obrovskou hviezdou a miláčikom fanúšikov Realu Madrid. I keď nad ním už mnohí lámali palicu, faktom je, že mu je ešte len 20 a už začal svoju štvrtú sezónu v Madride.