Neymar trénoval a cíti sa dobre, mohol by hrať v osemfinále. Telles a Jesus si už nezahrajú

v kategórii: Futbal 0

„Cítim sa dobre a myslím to vážne," napísal Neymar na svojom Instagrame.

6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Hviezdny brazílsky futbalista Neymar sa v sobotu opäť zapojil do tréningu a je reálne, že v pondelok nastúpi na osemfinálový zápas majstrovstiev sveta v Katare proti tímu Kórejskej republiky. Tridsaťročný zakončovateľ francúzskeho tímu Paríž Saint-Germain si poškodil väzy v pravom členku v úvodnom vystúpení "kanárikov" na turnaji, v ktorom zdolali Srbov 2:0. Druhý súboj proti Švajčiarom (2:0) sledoval pre horúčku iba z postele.

Už si nezahrajú

Cítim sa dobre a myslím to vážne," napísal Neymar na svojom Instagrame.

Vyjadril tiež podporu svojim reprezentačným spoluhráčom Alexovi Tellesovi a Gabrielovi Jesusovi, ktorí si v piatkovom zápase proti výberu Kamerunu (0:1) poranili koleno a na MS 2022 si už nezahrajú.

Buďte silní a majte vieru. Vždy budeme spolu," uviedol Neymar, ktorý sledoval záverečný duel Brazílie v skupinovej časti priamo na štadióne v Lusaile.

Oficiálne to nepotvrdili

Najväčšia hviezda brazílskej reprezentácie nejavila pri svojom návrate na trávnik žiadne známky zranenia, počas tréningu so spoluhráčmi absolvoval individuálne cvičenia a strieľal na bránku obomi nohami. Tímoví lekári zatiaľ oficiálne nepotvrdili, či sa Neymar predstaví v úvodnom zápase vyraďovacej časti.

Na MS 2018 v Rusku Brazílčania prehrali vo štvrťfinále s Belgičanmi, na svoj šiesty titul majstrov sveta čakajú už 20 rokov.

V sobotu okrem Neymara trénoval aj ľavý obranca Alex Sandro, no jeho návrat zatiaľ nie je potvrdený. Pravý obranca Danilo, ktorý vynechal ostatné dva duely Brazílie, už absolvoval riadny tréning a mal by nastúpiť proti Kórejskej republike.

Jesus aj Telles sa v najbližších dňoch vrátia do svojich klubov, londýnskeho Arsenalu Londýn, resp. španielskeho FC Sevilla.

Chýbali mu dva zásahy

Neymar utrpel zranenie aj na majstrovstvách sveta pred ôsmimi rokmi v Brazílii. Vo štvrťfinále proti Kolumbijčanom ho vyradilo z turnaja nepríjemné zranenie chrbta a „kanárici" napokon prehrali v semifinále s Nemcami vysoko 1:7. Pre zranenie pravého členka vynechal aj juhoamerický šampionát Copa América v roku 2019. Len dva presné zásahy mu chýbajú na vyrovnanie historického rekordu Pelého v počte gólov za Brazíliu (77).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.