Paríž Saint-Germain a Al-Hilal sa údajne dohodli, prestup Neymara do Saudskej Arábie bude stáť 90 miliónov eur

v kategórii: Futbal 0

Neymar však musí splniť ešte všetky vopred stanovené podmienky. 

16.8.2023 (SITA.sk) -  • aktualizované 14. augusta 17:18
Podľa anglického webu BBC.com sa už klub Paríž Saint-Germain a Al-Hilal dohodli na prestupe Brazílčana Neymara z Francúzska do Saudskej Arábie.

Odstupné vo výše 90 miliónov

Odstupné za 31-ročného útočníka by malo byť 90 miliónov eur plus bonusy v prípade naplnenia vopred dohodnutých podmienok. Pred spečatením transferu ešte musí Neymar podstúpiť tradičnú lekársku prehliadku.

Potom bude záležať už len na rýchlosti vybavenia potrebných dokumentov, kým sa Brazílčan stane hráčom Al-Hilalu. Ten mal nedávno záujem aj o iného hráča PSG, ale Kylian Mbappé takýto krok odmietol.

Zárobok vo výške 25 miliónov

Neymar prišiel do PSG v roku 2017 za rekordných 222 miliónov eur z FC Barcelona. Počas ostatného víkendu chýbal na súpiske úradujúceho francúzskeho šampióna v úvodnom súboji novej sezóny Ligue 1, v ktorom Parížania remizovali s Lorientom 0:0.

Neymar počas leta informoval vedenie PSG, že chce odísť a údajne preferoval návrat ku Kataláncom do Barcelony. Vo Francúzsku ročne zarábal 25 miliónov eur, v Saudskej Arábii by si mal za jeden rok prilepšiť až o 150 miliónov eur.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.