Neymar je bližšie k Barcelone. Prečo Real Madrid neplánuje ofenzívu? Toto má byť dôvod

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Napokon sa zdá, že najväčšia sága prestupového okna roka 2019 sa chýli ku svojmu koncu.

Neymar sa zrejme vráti do Barcelony. Keď to všetko napokon PSG a jeho katarskí majitelia stopnú, Brazílčan ostane v Paríži. Aspoň takto sú v posledných dňoch rozdané karty. Real Madrid do hry očividne nevstupuje. Ešte minulý týždeň sa jeho hráči vyjadrovali pozitívne ohľadom jeho príchodu. Od víkendu sú už ale skeptickí, pretože tušia, že žiaden ďalší nákup už Real Madrid neučiní.


Prečo je tomu tak? Real Madrid sa obáva operácie ohľadom Neymara hneď z dvoch dôvodov. Prvým dôvodom sú jeho zranenia a jeho neistý malíček na nohe. Veľká investícia by v prípade zranenia vyšla navnivoč. A tu je aj druhý problém - veľká investícia. Real Madrid si myslí, že po sčítaní transferovej sumy, platu a všetkých ostatných výdajov, by ho daná operácia vyšla na 500 miliónov €.


Rovnako by vyšla aj Barcelonu, ale tú to v tejto chvíli zrejme netrápi. Neymar si údajne žiadal päťročný kontrakt s hodnotou 35 miliónov € ročne v čistom. Real Madrid vidí jeho prestup ako veľmi nákladnú a riskantnú operáciu bez záruk. Takto to uviedol renomovaný novinár Josep Pedrerol zo španielskej televízie La Sexta. Zdá sa teda, že Real Madrid ofenzívu za Neymara nespustí.