Neymar alebo Mbappé? Situácia v PSG môže potešiť Real Madrid

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Môže sa Real Madrid postupne začať tešiť? Situácia v Paríži sa začína zamotávať.

Ako to bude s budúcnosťou Kyliana Mbappého a Neymara v Paríži Saint-Germain? Obom sa v hlavnom meste Francúzska končí kontrakt v roku 2022, nasledujúce letné prestupové okno je posledné, v ktorom môže PSG oboch hráčov predať, inak bude hroziť ich odchod zadarmo. O Mbappého má obrovský záujem Real Madrid.


V súčasnosti situácia vyzerá tak, že Mbappé má dve možnosti - zotrvanie v Paríži, alebo odchod do Madridu. Ako uvádza španielsky program El Chiringuito de Jugones, PSG cíti, že Mbappé je preč z Paríža takmer oboma nohami. Ako uvádza novinár v programe, PSG naposledy predložilo ponuku na predĺženie zmluvy v decembri.

Situácia Mbappého v PSG

Nielenže Mbappé odmietol návrh predĺženia zmluvy, odmietol o novej zmluve s PSG rokovať. Parížsky klub tak začína byť pesimistický ohľadom budúcnosti francúzskeho útočníka. To môže byť pozitívna správa pre Real Madrid, ktorý vynaloží maximálne úsilie na zisk Mbappého už v tomto roku.


Na druhej strane je PSG optimistickejšie ohľadom situácie Neymara. Brazílčanovi ponúka novú zmluvu až do roku 2025 s platom vo výške až 40 miliónov € ročne. Jedno je tak jasné, PSG sa bude snažiť udržať si aspoň jednu hviezdu, nemôže si dovoliť stratiť obe, tobôž zadarmo.