Neuveriteľný návrat Marca Asensia. Na vypredanom štadióne by mu tlieskali všetci

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Tomuto sa hovorí návrat na výbornú. Marco Asensio sa takmer po roku vrátil z nepríjemného zranenia.

Dočkal sa. Malo to byť až v nasledujúcej sezóne, ale okolnosti to zariadili inak. Marco Asensio túto sezónu začal ešte minulé leto, keď musel byť odnesený na nosidlách. Utrpel pretrhnutie väzov v kolene a pauzovať musel minimálne deväť mesiacov. Po nesmierne dlhej a náročnej, fyzicky i psychicky, rekonvalescencii, sa Asensio vrátil späť na futbalové trávniky.


Iba 31 sekúnd mu trvalo, kým skóroval po krásnej akcii Ferlanda Mendyho. Bol to comeback ako z ríše snov. Asensio nemohol skrývať svoj úsmev a radosť, na ktorý pri oslave poukázal. Spoluhráči sa radovali spolu s ním. Keby sa hralo pred vypredaným Santiago Bernabéu, určite by mu v stoji tlieskal celý štadión. I tak to ale neubralo na špeciálnosti celého momentu.


Asensio ešte v závere zápasu pridal asistenciu na druhý gól Karima Benzemu. Asensio po zápase povedal, že iba on si vie predstaviť, koľko ťažkej driny je ukrytej za jeho gólom. To, že sa nevzdal, sa mu vyplatilo. Real Madrid získal pre posunutý záverečný boj o ligový titul dve nečakané posily - Marca Asensia a Edena Hazarda. Obaja zatiaľ zahviezdili.