Neujde im už žiaden Oblak ani Neymar. Real si poisťuje mladíkov z celého sveta

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Fanúšikovia Realu Madrid stále čakajú na nejaké tie ozajstné prestupové bomby, lenže niečoho podobného sa od leta roku 2014 nedočkali a dúfajú, že takto po Mundiale to znovu príde.

Lenže zatiaľ Real Madrid nemieni meniť taktiku posledných rokov, nakupuje zväčša mladých hráčov, ktorí sú veľkým prísľubom do budúcnosti. Takto za posledné roky dostali v prvom tíme Los Blancos hráči, ktorých hodnota závratne stúpla, ako napríklad Casemiro, Isco, Asensio, Vázquez či napríklad aj Čeryšev, ktorý medzitým žiari na Majstrovstvách sveta v domácom prostredí.


Nechcú opakovať chyby z minulosti


V roku 2013 Realu Madrid ušiel Neymar, o rok nato im zase ušiel Jan Oblak z Benficy, keď nakoniec skončil v Atléticu Madrid a dnes je zrejme najlepším gólmanom sveta. Už nič podobné nechcú na Santiago Bernabéu opakovať. A preto jednoducho kupujú nových Neymarov, minulý rok kúpili z Flamenga Vinícia Juniora a teraz Rodryga Goesa zo Santosu, kde predtým práve Neymar hrával. 

Včera vyšla nečakaná správa o tom, že Biely balet získal mladého ukrajinského brankára Andrija Lunina zo Zorye Luhaňsk. Real Madrid 19-ročného brankára kúpil za približne 14 miliónov €. Dosť sa predtým hovorilo aj o záujme o mladého chorvátskeho brankára Karla Leticu z Hajduku Split. A všetci majú niečo podobné, podobajú sa na Oblaka, vysokí, veď Lunin má 191 cm a taktiež slovanská etnicita, Slovinec a teraz Ukrajinec.

Takto chytá Andrij Lunin
Všetko to má ale jeden háčik, hotový Oblak či Neymar z týchto hráčov a talentov hneď tak nebude. Preto musí Real Madrid vymyslieť, čo s nimi. Nájsť im vhodné hosťovanie, ako napríklad urobil v minulosti so súčasnými hviezdami ako Carvajal či Casemiro, pretože aktuálne pre nich určite v prvom mužstve miesto nie je.