Nepochopené ťahy trénera Zidana, fanúšikovia Realu Madrid hromžia

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid stratil dva dôležité body v boji o ligový titul v Španielsku. Proti tímu zo zostupového pásma len remizoval.

Real Madrid opäť raz stratil cenné body doma. Pred naplneným štadiónom Santiago Bernabéu šokoval Santiago Mina gólom z 85. minúte po skvelej prihrávke Denisa Suaréza. V prvom polčase rovnako obranu Realu Madrid rozobrala prihrávka Iaga Aspasa a zakončenie Smolova. Real Madrid v La Lige nedostal dva góly v jednom zápase od októbra.

Zinedine Zidane nasadil na zápas dve prekvapivé mená - v zostave figurovali Marcelo a Gareth Bale. Marcelo si len nedávno vypočul veľkú dávku kritiky za svoj výkon v pohári a Bale neodohral výrazné stretnutie proti Osasune naposledy. Na lavičke zostali hráči ako Ferland Mendy, Isco či Vinícius Junior.

Nad postavou Marcela sa čudovali fanúšikovia aj novinári. Zdalo sa, že brazílsky ľavý krajný bek nastúpi až budúci týždeň proti Levante, aby tak Mendy neohrozil svoju účasť v El Clásicu žltou kartou. Striedania Francúza taktiež vzbudili pozornosť. Už s výsledkom 2-1 Zidane stiahol Kroosa a Balea a do hry poslal Mendyho s Modrićom. O minútu po vystriedaní Balea Real Madrid inkasoval.

Počas záverečných 10 minút sa teda snažil ešte vydolovať výhru s Marcelom na ľavom krídle a Viníciusom na jeho nie obľúbenej pravej strane. V rovnakom čase ostal napríklad Luka Jović iba na lavičke, keďže Zidane všetko vsadil na udržanie výsledku.