Nedávno zvažoval jeho predaj, teraz ho Real Madrid plánuje odmeniť

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Nebolo to až tak strašne dávno, čo sa budúcnosť Karima Benzemu v Reale Madrid zdala byť zrátaná. Teraz je ale všetko úplne inak.

Len nedávno zaznamenal Karim Benzema sezóny so 17 a následne 12 gólmi. A to už mu tiahlo na 30-tku. Odvtedy sa ale všetko zmenilo. Benzema mal 30-gólovú sezónu a v tej súčasnej už má 11 presných zásahov. Navyše vyzerá ako nový hráč a patrí medzi najlepších útočníkov v Európe, ako pred už dávnymi rokmi.


Real Madrid ho nikdy nechcel predať reálne, pretože samotný Benzema má zmluvu do roku 2021 a navyše za ním stáli tréneri, najmä Zidane. V roku 2018 sa ale údajne ozval s ponukou AC Miláno a Biely balet túto ponuku zvažoval. Teraz má ale úplne opačný problém. Chce Benzemu odmeniť novou zmluvou s lepším platom.


Ako uvádza španielsky denník Marca, Real Madrid uvažuje o podpísaní novej zmluvy s Benzemom do roku 2023. I keď o necelý mesiac oslávi svoje 32. narodeniny, z Realu Madrid neplánuje odísť ani náhodou. Po tejto sezóne má zmluvu už iba na rok, pri predložení novej zmluvy zo strany klubu by neváhal ani minútu. V poslednom období zase najmä PSG plánovala zlákať Francúza na svoju stranu, avšak bez výsledku.