Nedávať góly mi nevadí, vraví Vinícius. Pre úspech má svoje vzory

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

V posledných mesiacoch si mladík Vinícius Junior vypočul kritiku na svoju adresu najmä kvôli slabej produktivite.

Že má pomalší rozbeh, nevie dávať góly, je premárnený talent. Aj takéto narážky si musí iba v 19 rokoch Vinícius Junior vypočuť. Jeho to ale výraznejšie netrápi. Proti Bruggám v stredu v Lige majstrov gól zaznamenal. "Nie som na to zaťažený. Som rád, keď skórujem, ale pre mňa je priorita hrať pre mužstvo," hovoril mladý Brazílčan. Ten ostáva pokojný, pretože si uvedomuje svoj potenciál a trajektóriu.


"Mladý Sterling tiež nedával toľko gólov," poznamenal. A teda koľko ich dával? Vo veku 19 rokoch mal Sterling dva góly za 39 zápasov, čo je jeden gól za 1120 minút. Španielsky denník AS vytiahol aj ďalšie dve hviezdy Liverpoolu (samozrejme, že Sterling už z Liverpoolu odišiel). Mohamed Salah mal v 19 rokoch jeden gól každých 257 minút, to ale hrával v Egypte.


A do tretice Sadio Mané mal jeden gól strelený za 1171 minút, vtedy hrával za Méty v druhej lige. Gólový priemer Viníciusa Juniora je jeden gól za každých 391 minút. Sám Brazílčan vytiahol na porovnanie Sterlinga. Nutno povedať, že ani ešte dnes relatívne mladý Mané (26 rokov) či Sterling (25 rokov) v 19 rokoch nesiahali na čísla Viníciusa. Dôležitý bol ale rozvoj a s ním postupne prišla aj gólová produkcia. Na niečo podobné sa spolieha aj Vinícius Junior.