Nečakaný zvrat. Real Madrid prezentoval ponuku svojmu možnému odídencovi

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid musí v najbližšom období riešiť kontrakty množstva skúsených hráčov.

Kontrakty v Madride končia hráčom ako Sergio Ramos či Luka Modrić. Real Madrid tak nečakajú jednoduché vyjednávania, najmä v náročnej finančnej situácii, kde nie sú peniaze nazvyš ani pre taký veľkoklub ako Biely balet.


Jedným z hráčov, ktorému sa končí zmluva v Madride je aj Lucas Vázquez. Tento ofenzívny hráč nemal miesto v základnej zostave v posledných rokoch a jeho výkony taktiež nestáli za reč. V tejto sezóne ale prišiel zlom a to najmä preto, lebo ho Zinedine Zidane, tréner Los Blancos, posunul na pozíciu pravého krajného beka. Na tomto poste Vázquez zažiaril.


Real Madrid mu ale nový kontrakt nechcel ponúknuť a Vázquez mal na stole ponuku od Bayernu Mníchov. Avšak len doteraz. Real Madrid navrhol kontrakt aj Vázquezovi a španielsky futbalista je naklonený zotrvaniu v Madride. I tak je ale ponuka Bayernu finančne mierne výhodnejšia, ľady sa ale pohli a je oveľa reálnejšie, že Vázquez ostane v Madride.


Po nevýrazných výkonoch Álvara Odriozolu a nekonečných zraneniach Daniela Carvajala si Real Madrid zrejme uvedomil, že sa mu tento prerobený pravý krajný obranca predsa len môže hodiť. Pritom samotný Lucas vynechá zvyšok sezóny pre zranenie kolena, ktoré utrpel po strete so Sergiom Busquetsom v El Clásicu. Od jeho zranenia Real Madrid vyhral len jediný z piatich duelov.