Nečakaný výkon nečakaných hrdinov. Real Madrid má obrovskú šancu

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid má za sebou veľkolepý večer v Lige majstrov, po ktorom má na dosah semifinále súťaže.

Nebolo to tak dávno, čo Real Madrid hral v semifinále Ligy majstrov osem rokov v rade. Teraz sa tam môže vrátiť. Za všetko môže skvelý prvý duel štvrťfinále proti Liverpoolu. Stále aktuálny anglický majster, ktorý ale nemá najlepšiu formu, dostal v Madride lekciu.


Real Madrid potiahol nečakaný líder. Keď by niekto povedal, že Biely balet dá tri góly, zdalo by sa, že v tom bude musieť mať prsty Karim Benzema, najlepší strelec tímu s 23 gólmi. To ale nebol ten prípad, Benzema neodohral najlepší duel. Zažiaril ale Vinícius Junior, ktorý strelil dva skvelé góly. Brazílčan si vyslúžil dlhodobý posmech za svoje kvality v zakončení, teraz ale prelomil streleckú smolu.


Podobne kritizovaný Marco Asensio nastúpil v základnej zostave a dal parádny gól. Pre Asensia to už bol štvrtý zápas po sebe so streleným gólom, čo je jeho najlepšia šnúra v rokoch. Po zápase si ale vyslúžil veľké ovácie Toni Kroos, ktorý prakticky vymyslel prvé dva góly skvelými pasmi za obranu. Jeho výkon chválili aj anglické médiá.

Real Madrid má teraz na dosah veľký úspech, semifinále Ligy majstrov by sa pred sezónou určite bralo, o to viac v januári po vypadnutí v Copa del Rey proti treťoligistovi a pri 13-bodovej strate na čelo La Ligy.