Nečakaný líder. Ramos dokázal, že to pred návratom myslel vážne

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Španielska La Liga má za sebou šesť kôl po návrate súťaže, aktuálne prebieha už 34. kolo a sezóna smeruje k svojmu vyvrcholeniu.

Kto bude po návrate lídrom? Príde nejaké prekvapenie? Ako si zvyknú hráči na štadióny bez divákov? To všetko boli otázky, nad ktorými si lámali hlavu odborníci aj fanúšikovia pred návratom futbalu. Ligový návrat zatiaľ v Španielsku najlepšie zvláda Real Madrid, ktorý stále nestratil body. Môže za to hlavne prínos kapitána Sergia Ramosa.


Ramos ešte pred návratom do tréningu vyhlásil, že sa fyzicky cíti lepšie ako pred karanténou. Počas dvojmesačnej karantény si Ramos skutočne dal do tela, viackrát udivoval videami na sociálnych sieťach, v ktorých sa vôbec nešetril. Zdá sa, že sa to 34-ročnému obrancovi vyplatilo. Po návrate patrí medzi najlepších hráčov súťaže. Má už štyri góly, čo je delené prvé miesto. Štyri presné zásahy majú podobne útočníci Gerard Moreno, Iago Aspas a Raúl García.


Pritom Ramos mal pred prerušením súťaže v La Lige päť gólov, teraz už stojí na cifre deviatich gólov. Má skutočne blízko k jubilejnej desiatke presných zásahov. Dvakrát sa Ramos trafil z penalty, raz pri protiútoku a raz z priameho kopu. V La Lige odohral Ramos proti Getafe z minulého kola už 450. zápas, v ktorom dal svoj 70. gól. Takmer 13% z jeho ligových gólov je z aktuálnej sezóny La Ligy, čo je vskutku úchvatné číslo.