Nečakané prehry FC Chelsea a RB Lipsko majú dohru, Tuchel a Tedesco s okamžitou platnosťou končia ako tréneri

v kategórii: Futbal 0

Oba kluby v utorok vstúpili do skupinovej časti Ligy majstrov 2022/2023 nečakanými prehrami.

8.9.2022 (Webnoviny.sk) - Funkcionári anglického futbalového klubu FC Chelsea i nemeckého mužstva RB Lipsko zareagovali na neúspešný vstup do skupinovej časti Ligy majstrov 2022/2023 odvolaním hlavných trénerov - Thomasa Tuchela, resp. Domenica Tedesca.

Oba kluby o tom informovali prostredníctvom svojich oficiálnych webov.

Chelsea teraz chýba všetko

Šampión LM z predminulej sezóny prehral v utorňajšom dueli E-skupiny na trávniku chorvátskeho Dinama Záhreb 0:1, keď jediný zásah strelil už v 13. min Mislav Oršič. Tuchel po stretnutí vyhlásil, že tím Chelsea sa nenachádza tam, kde by mal byť.

„V tejto chvíli nám chýba všetko," kriticky skonštatoval 49-ročný tréner, ktorého zverencom sa podľa predstáv nedarilo ani v doterajšom priebehu anglickej Premier League 2022/2023, v ktorej prehrali dve zo šiestich stretnutí.

Tuchel ostane zapísaný do histórie klubu

FC Chelsea v oficiálnom vyhlásení poďakoval Tuchelovi a jeho realizačnému tímu za všetko úsilie, ktoré vynaložili počas ich pôsobenia v klube.

„Thomas bude mať právom miesto v histórii Chelsea po tom, čo tu vyhral Ligu majstrov, kontinentálny superpohár a majstrovstvá sveta klubov," uviedol londýnsky klub.

Lipso nezažíva dobré časy

Dobrý začiatok sezóny nezažíva ani nemecký tím RB Lipsko. „Býci" v doterajších piatich bundesligových dueloch zvíťazili iba raz. Cez víkend prehrali vo Frankfurte nad Mohanom s miestnym Eintrachtom 0:4 a štyri góly inkasovali i v utorok v Lige majstrov, keď doma podľahli ukrajinskému Šachtaru Doneck (1:4).

RB Lipsko na svojom webe uviedol, že tréner Tedesco a jeho asistenti Andreas Hinkel a Max Urwantschky opúšťajú klub s okamžitou platnosťou. „Včas poskytneme informácie o jeho nástupcovi," uviedol klub.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.