Nebudeme hrať len proti Ronaldovi, varuje pred finále Ligy národov Van Dijk

v kategórii: Futbal autor: Michal Sedlák 0

Cristiano Ronaldo nie je jedinou hrozbou, uvedomuje si pred finále Ligy národov holandský obranca Virgil Van Dijk.

Virgil Van Dijk, považovaný za jedného z najlepších obrancov na svete, bude stáť vo finále Ligy národov proti Cristianovi Ronaldovi, mnohými považovaného za najlepšieho hráča planéty.

Holandský zadák, ktorý nedávno získal v drese FC Liverpool titul v Lige majstrov, upozorňuje, že jeho tím nebude stáť len proti Ronaldovi, ktorý hetrikom  semifinále zostrelil Švajčiarsko.

„Uvidíme. Nie je to len Cristiano Ronaldo, ktorému budeme čeliť, ale výbornému Portugalsku. Uvidíme, čo sa stane," hovoril Van Dijk reportérom. „Teším sa, že budeme hrať vo finále s týmto tímom a dáme to doho všetko, aby sme získali trofej a aby sme boli na seba hrdí."

Veľký pozor si obrana Holandska na čele s Van Dijkom bude musieť dávať aj na mladíka Joaa Felixa. Toto meno je spájané s veľkým letným prestupom. Do povedomia širšej futbalovej verejnosti sa dostal hetrikom v prvom štvrťfinálovom súboji Európskej ligy proti Frankfurtu.

„Pozorne sledujem futbalové dianie. Sledoval som Európsku ligu. Každý ho videl. Je veľmi talentovaný," neušli výkony Joaa Felixa pozornosti Van Dijka. „Má pred sebou svetlú budúcnosť ak zostane pokorný a bude pokračovať v tvrdej práci. No dúfam, že mu nič nedovolíme."