Nebol to jednoduchý zápas. Brankár Realu Madrid sa po ňom sťažoval na štýl súpera

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid zvládol náročnú skúšku proti nepríjemnému Getafe, keď rozhodol až v závere gólom z penalty.

Hrať proti Getafe nie je jednoduché, o tom sa presvedčilo už množstvo klubov. I keď Getafe po prestávke nevyhráva pravidelne, pred pauzou útočilo na pozície zaručujúce Ligu majstrov. Teraz sa zrejme bude musieť uspokojiť s Európskou ligou. Práve v nej Getafe vyradilo v prvom kole nadstavby Ajax Amsterdam.


Fanúšikovia Ajaxu sa po oboch zápasoch sťažovali na Getafe a jeho anti-futbalový štýl. Ku kritike svojského štýlu Getafe sa pridal aj Thibaut Courtois, brankár Realu Madrid. "Najdôležitejšie je nehrať zápas podľa ich predstáv. Hrajú vysoké lopte, tvrdé fauly... Snažia sa súpera dostať zo zápasu a dôležité je zachovať chladnú hlavu," hovoril po zápase Courtois. V zápase bola k videniu desiatka žltých kariet.


Realu Madrid zápas proti Getafe vôbec nesedel. Nedokázal si v ňom nájsť rytmus a príliš často strácal lopty. Getafe nebolo ďaleko k tomu, aby ako prvé po prestávke obralo Los Blancos o body. Nakoniec sa im to nepodarilo. "Remíza by bola zaslúžená," hovoril David Soria, brankár Getafe. Courtois si na druhej strane pripísal už 15. čisté konto v La Lige a priblížil sa zisku Zamorovej trofeje pre najlepšieho brankára súťaže.