Navrátilec do Realu Madrid si prežil zvláštny "debut"

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Real Madrid v prvom zápase novej sezóny vytasil väčšinou staré známe tváre. Do hry zasiahol iba jediný hráč, ktorý v Reale Madrid v minulej sezóne nefiguroval.

V prvom zápase Realu Madrid v novej sezóne to bolo všetko po starom. Až na jednu výnimku. Martin Odegaard, i keď nie posila v pravom slova zmysle, sa vrátil do Realu Madrid po dlhých rokoch strávených na hosťovaniach. A mal pred sebou veľmi pikantný "debut", veď hneď prvý zápas odohral na pôde Realu Sociedad, za ktorý ešte v minulej sezóne hrával.


Pre Real Sociedad to musel byť pocit satisfakcie, pretože s Odegaardom rátal aj v tejto sezóne, no Real Madrid si ho na poslednú chvíľu stiahol. Len v júni na tom istom štadióne Los Blancos Real Sociedad aj s Odegaardom v zostave porazil. O tri mesiace neskôr, už v novom ročníku La Ligy, ale Real Sociedad dokázal uchmatnúť bod proti Realu Madrid s Odegaardom v základnej jedenástke.


Najmä v prvom polčase pôsobil nórsky stredopoliar nevýrazne, postupne sa jeho výkon zlepšoval. Aj jeho bývalí spoluhráči zo San Sebastianu po zápase hovorili, že to nebol jeho najlepší zápas, ale prvý duel v zostave Los Blancos bol veľký stresový faktor pre mladého Nóra. Real Madrid bude dúfať, že Odegaard postupne bude zlepšovať svoju výkonnosť. "Cítil som sa dobre, chýba nám ale víťazstvo," zhodnotil po dueli Odegaard. Od ideálneho debutu to malo pomerne ďaleko, toto je však len začiatok.