Návrat nebol najšťastnejší. Zidane poslal veteránovi v obrane odkaz

v kategórii: Futbal autor: Filip Čanda 0

Zinedine Zidane prekvapil so základnou zostavou Realu Madrid proti FC Sevilla. V základnej jedenástke sa objavili dvaja uzdravení hráči.

Zidane od začiatku zápasu nasadil Lucasa Vázqueza a Marcela. Ani jeden ale nemal najlepší zápas. Marcelo sa zranil ešte začiatkom decembra, Lucas Vázquez pre zranenie pauzoval takmer dva mesiace, v základnej zostave v La Lige bol ešte na pôde Eibaru.


Marcelo nastúpil v základnej zostave po troch štartoch Ferlanda Mendyho v novom roku. Za 70 minút na hracej ploche ale nepresvedčil. Mendy najmä proti Valencii v Španielskom superpohári kazil jednu prihrávku za druhou, no v defenzíve pôsobil istejšie než Marcelo zo soboty proti Seville.


Okamžite po druhom góle Casemira do siete Tomáša Vaclíka sa Zidane rozhodol v 70. minúte pre svoju poslednú trénerskú zmenu. Prekvapivo stiahol Marcela a na ihrisko poslal Mendyho. Týmto krokom dal Zidane jasne najavo, že na záverečných 20 minút musí hlavne ubrániť vedenie a Mendy je na to spôsobilejší ako Marcelo, to bez pochyby. Brazílsky veterán sa z ihriska porúčal s trpkým úsmevom na tvári.